Kampanyalı Ürün
Bugüne özel kampanyalı fiyat için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Motorlu Hasta Yatakları

Anasayfa » Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları

Hasta yatakları kendi içlerinde sınıflandırmak gerekir ise motorlu ve manuel olarak ayırabiliriz. Biz medikal sektörün önce gelen firması olarak müşterilerimize kullanım kolaylığı sağlaması açısından motorlu modelleri tavsiye ediyoruz. Manuel yataklar insan kuvveti ile çalıştığından hastaya pozisyon vermek için devamlı başında birisinin olması gerekmektedir. Motorlu olan modeller de ise hasta tek başına iken bile istediği ayarı verebilir. Motorlu hasta karyolası modelleri de kendi içinde özelliğine göre sınıflandırılır. Üzerinde bulunan her motorun bir görevi bulunmaktadır ve bir hasta yatağına en fazla 8 hareket ettirebilirsiniz. Bunun anlamı ise en fazla 8 adet motor bulunur bir Motorlu Hasta Yatakları üzerinde. Bu 8 motorun özelliklerini sıralamak gerekir ise ;

  • Baş kısım hareket kabiliyeti
  • Ayak kısım hareket kabiliyeti
  • Asansör kısım hareket kabiliyeti
  • Trendelenburg kısım hareket kabiliyeti
  • Sağa yatırma kısım hareket kabiliyeti
  • Sola yatırma kısım hareket kabiliyeti
  • Dik pozisyon kısım hareket kabiliyeti
  • Ters trendelenburg kısım hareket kabiliyeti

Olarak sınıflandırabiliriz. Bu özelliklerin haricinde istemiş olduğunuz özel hareketler için firmamız ile irtibata geçmeniz gerektiği gibi hazır da stoklarda bulunmayabilir. Bir motorlu hasta karyolasi satın almadan önce mutlaka bir hekime veya hastanızın hangi pozisyonları alabileceğini önceden bilmeniz gerekmektedir. Bu tip yatakların her zaman faydası olduğu gibi hastanızın kullanmayacağı bir özellikli hasta karyolası satın alırsanız hem cebinizden daha fazla para çıkmış olacak hemde hastanız o kullanılmayacak pozisyonu kullandığı zaman zararı da olabilir.

Hasta Karyolası Tavsiyeleri

Elit sağlık ürünleri olarak biz hastalarımıza çok önem vermekte olduğumuz gibi yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde hasta bakıcısına da kolaylık sağlamaktayız. Çünkü bu tip konular çoğu insanın başına gelmediği gibi pek fazla bilgisi de yoktur.  Hastanız eve çıkartılmadan önce mutlaka doktorunuz ile neler yapılacağı hakkında irtibat kurunuz.

3-motorlu-hasta-karyolası_1

Hasta Yatağı Ev Kullanımı

Evlerde kullanacağınız hasta yatakları kullanım olarak çok fayda sağlayacaktır. Motorlu Hasta Yatakları hasta odasında hastanın en çok kullanacağı hatta üzerinde yatacağı bir yatak konforlu olmak zorundadır. Sağlıklı insanlar yatacakları yataklara çok önem verirler sebep ise bel tutulmaları boyun tutulması gibi şikayetlerdir. Aynı durum uzun süre yatacak olan kişilerde de mevcuttur. Üst yatak seçerken çok dikkatli olmasınız.