Kampanyalı Ürün
Bugüne özel kampanyalı fiyat için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Kiralık Hasta Yatağı

Anasayfa » Kiralık Hasta Yatağı

Kiralık Hasta Yatağı

Kiralık Hasta Yatağı; Uzun süreli yatak kullanımı gerektiren hastalıklar için gerekli unsurlara sahip bir hasta yatağı edinmek gerekir. Hastalar için üretilmiş yataklar gündelik olarak kullanılan normal yataklardan farklı olarak üretilmiştir. Hastaya yarar sağlamak için üretilen bu yataklar özellikleri bakımından hem hastanın hem de refakat eden kişinin rahat etmesini sağlar.

Kiralık Hasta Yatağı Kullanım Alanları

Hasta yatakları hastalık sebebi ile sürekli yatakta kalmak zorunda kalan hastalar için üretilmiş özel ürünlerdir. Ancak kimi zaman kısa süreli kullanım sebebiyle ya da yüksek fiyatlar sebebi ile hasta yatakları satın almak yerine kiralanabilir. Hasta yatağı kiralamak hem kullanım sonunda yatağı satmak gibi bir problem yaşamamanız açısından hem de daha uygun fiyat seçenekleri arasından avantajlıdır. Kiralık hasta yatağı hakkında en çok merak edilen konu hijyendir. Hasta yatakları kiralanmasının ardından gerekli dezenfekte işlemleri yapıldıktan sonra yeniden kiralanmaktadır. Dolayısıyla hastanın ya da yakınlarının kiralık hasta yataklarında hijyen için endişe etmesine gerek yoktur. Kısa süreli hasta yatağı kullanımı için ideal bir seçenek olan kiralık hasta yatakları kullanım zorunluluğu ortadan kalktıktan sonra, kullanıcısına ve yakınların elden çıkarmak gibi bir dert oluşturmaması açısından da oldukça avantajlıdır.

Kiralık Hasta Yatakları Özellikleri

Hasta yatakları teknik özellikleri bakımından

  • ABS korkulukla hasta yatakları
  • Motorlu hasta yatakları
  • Çift motorlu hasta yatakları
  • Asansörlü hasta yatakları
  • Manüel hasta yatakları

Olarak karşımıza çıkmaktadır. Manüel hasta yatakları tek taraflı ve çift taraflı olarak üretilirler. Tek taraflı manüel yatakta yatağın yalnızca baş kısmı kalkarken çift taraflı manüel yatakta yatağın alt kısmı da hareket edebilmektedir. Motorlu hasta yataklarında ise bu hareketler kumanda yardımıyla yapılarak pratik bir kullanım oluşturur. Üç motorlu hasta yatağı dediğimiz asansörlü hasta yataklarında hasta yatağı diğerlerinden farklı olarak yükseltilebilir ya da alçalabilir. Dolayısıyla hastayı yatağa alırken yatağı alçaltıp kullanım kolaylığı sağlaması açısından oldukça pratik ve kullanışlıdır.

4-motorlu-ahşap-hasta-karyolası_5

Kısa süreli hasta yatağı kullanımı için kiralık hasta yatakları edinmek isterseniz Elit sağlık ürünlerinden ihtiyacınıza uygun olan seçenekler arasından istediğiniz hasta yatağını kiralayabilirsiniz.