Kampanyalı Ürün
Bugüne özel kampanyalı fiyat için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Kiralık Hasta Karyolası

Anasayfa » Kiralık Hasta Karyolası

Kiralık Hasta Karyolası

Kimi hastalar uzun ya da kısa süreli yatak kullanma ihtiyacı duymaktadır. Bu uzun ya da kısa süreli karyola kullanımı gereken durumlarda hastaların, hastalar için özel üretilmiş olan karyolalarla kalması gerekmektedir. Günlük kullanım için üretilen modellerden daha farklı bir dizayna sahip olan hasta karyolaları üretim amacı bakımında hastanın ve yakının rahat etmesi için tasarlanmış özel karyolalar dır.

Kiralık Hasta Karyolası Kullanım Alanı

Karyola kullanımın geçici olduğu durumlarda ya da satın almanın pahalı bir seçenek olması durumunda kiralık hasta karyolaları seçeneği karşımıza çıkar. Kiralık hasta karyolaları hastaların belli bir süre için kiralayabilecekleri ekonomik olarak daha uygun bir hasta karyolası seçeneğidir. Hasta karyolası imalatı yapan ve satışı gerçekleştiren kurumlar hastalara ve yakınlarına kiralık olarak da hizmet vermektedir. Kiralık hasta karyolaları hem uygun fiyatlı olması açısından hem de geçici kullanım durumlarında kullanım ihtiyacı ortadan kalktıktan sonra karyolayı satma gibi bir işlemle uğraşılmasını gerektirmemesi bakımından oldukça avantajlıdır.

Kiralık Hasta Karyolası Teknik Özellikleri

Kiralık hasta karyolaları çok çeşitli seçenekler ile hatsa ve yakınlarının hizmetine sunulmaktadır. Genel olarak hasta karyolalarını manüel, elektrikli, çift motorlu, üç motorlu (asansörlü) ve dört motorlu olarak sıralayabiliriz. Manüel hasta karyolalarında, karyolanın hareketi elle sağlanmaktadır. Herhangi bir kumanda ya da elektrik özelliğinin olmaması sebebiyle manüel olarak adlandırılan bu karyolalar uygun fiyatlı seçeneklerden biri olması sebebiyle hastalar ve yakınlar tarafından tercih edilir. Elektrikli karyolalar arasında yer alan çift motorlu hasta karyolalarında karyolanın baş ve ayak kısmı hareket ettirilebilmektedir. Dolayısıyla hasta uyumuyorken kolayca yemek yiyebilir ya da ayakların ağırlık merkezinin sürekli aynı olması ve dolayısıyla vücutta yara oluşması da engellenebilir. Üç motorlu hasta karyolasında ise buna ek olarak komple aşağı ya da yukarı hareket edebilme özelliği vardır. Karyolanın tamamen aşağı yukarı hareket edebilmesi hastanın karyolaya daha kolay transfer edilmesini sağlaması açısından avantajlı bir seçenektir.

Elit medikal size en uygun seçenekler ve fiyatlar ile kiralık hasta karyolası imalatı ve satışı yapmaktadır. Hastanın kendisi ya da yakını için uygun seçenek üzerinden kolaylıkla karyolaları kiralayabilirsiniz.

hasta-yatağı-ev-tipi