Kampanyalı Ürün
Bugüne özel kampanyalı fiyat için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Hasta Yatakları

Anasayfa » Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Hastane kavramı ile ortaya çıkan hasta yatağı kavramı hastaların konforunu ve kendi gereksinmelerini daha rahat yapabilmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış yataklardır. Uzun süreli hasta yatımlarında hareketsizlikle beraber kas, iskelet sistemi bozuklukları, dolaşım sistemi ve diğer rahatsızlıklarda buna bağlı olarak gelişebilir. Bunların önlenmesi amacıyla hastanın yatacağı hasta yatağının hem hareketli hem de yer değiştirmesinin kolaylıkla gerçekleşeceği tasarımlara önem verilir. Yatan hastalarda yatak yarası denen yaraların hareket eksikliğinden olduğu görülür, hasta yataklarının tasarımında hastanın rahatça döndürülebilme olasılığı vardır. Hasta yatakları evlerde olduğu kadar hastanelerde ve sağlık kuruluşların pek çoğunda kullanılırlar. Hastaların iyileşme evrelerini rahat geçirebilmeleri için hasta yataklarının doğru seçimi önemlidir. Aynı zamanda eğer yaşlı hastanız varsa yaşlılık sürecinde de konforlu bir dinlenme süreci sağlayacaktır. Yine isteğe uygun olarak kişilerin, hasta yataklarındaki ortopedik yapıyı, hareketli aksamlarını ve başka özelliklerini sağlıklı zamanlarında da kullanabilmeleri mümkündür.

4-motorlu-ahşap-hasta-yatağı

Hasta yataklarının gövdelerinde çelik, demir ve alüminyum aksamlar kullanılır. Yatağın her aksamında elektrostatik toz boya kullanılarak küflenmeye karşı mutlaka tedbir alınır. Başlıkları genellikle demonte edilir olarak üretilirler.  Yan korkulukları da demonte edilme özelliğini taşır. Ortopedik olarak üretilen hasta yataklarında hastada oluşabilecek kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına çare bulmak amacıyla karyolanın hareketli kısımları tasarlanır. Hasta kasları ve iskelet  sistemi karyolanın hareketi ile uyum taşıyarak hareket eder. Hasta yatağında  çoğunda tekerlekler ve fren sistemi bulunur. Sabitleneceği yerde hasta yatağı fren sistemi kullanılır.
Hastanın hareket şartlarına ve hangi yatağa ihtiyaç duyacağına doktorunuz veya sağlık danışmanınız ile birlikte karar vereceğinizde Elit Medikal size bu konuda destek sunar.

Hasta yatağı karyolasının pek çok çeşitleri bulunur, elektrikli hasta yatakları, üç motorlu ve asansör etkili ve hareketli hasta yatakları, dört motorlu abs kaplamalı hasta yatakları, ahşap başlığı olan, bazalı standartta hasta yatakları, çocuklar için tasarlanmış hasta yatakları, üretimi istenen her boyda ve ölçüde hasta yatağını bizi arayarak sipariş edebilirsiniz.

Hasta yataklarında aranan özellikler her hasta için değişebilir. Bu değişikliği bize bildirdiğinizde Elit medikal olarak isteğinize  özel bir tasarımla size hasta yatağınızı size özel üretiriz.