Kampanyalı Ürün
Bugüne özel kampanyalı fiyat için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Hasta Konforu İçin Hastane Yatağı

Hasta Konforu İçin Hastane Yatağı

Hastane Yatağı

Her sağlığı bozulan kişi iyileşmek ve tedavi görmek için hastanelere başvurarak iyileşme sürecin de hastane yatağı ile tanışır. Bu yatakların diğer yataklar dan ne farkı var diye düşünüyor iseniz sizlere kısa bir özet geçelim. Bu yataklar üretim sürecinin başından itibaren hasta kişiler düşünülerek imal edilir. Yatakların bir çok özellikleri bulunmaktadır. Örneğin hareket edebilme özelliğine sahip olan bu yataklar hareket kabiliyetini manüel ya da elektrikli motorların dan alırlar. Hareket etme özelliği ile üzerin de yatacak olan kişinin dik pozisyona gelmesini, ayaklarının havaya kalkmasına, yatak yüksekliğinin 55 cm ile 95 cm arasın da ayarlanabilmesi ve kan basıncının dengelenmesi gibi ihtiyaçları hareket etme özelliği ile yapabilmektedir. Diğer yataklardan bir diğer farkı ise korkuluklarının bulunmasıdır.

Korkulukları ile hareketli olan kişiler ya da bilinci kapalı kişilerin gündüz ya da gece yataktan düşmesi engellenir. Yan korkulukları toplam da 105 kg ye kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Görsel olarak kullanılan yatak modeline göre değişkenlik göstermektedir. Yatakların üzerin de bulunan tekerlekleri ile oda için de hasta yatağı istenilen yere götürülebilir. Hastaneler de kullanılan yataklar genellik ile bulunduğu ortama uyum sağlamak için anti bakteriyel plastik ile donatılmıştır. Sebep olarak ise hastaneler de bir yatağı onlarca kişinin kullanıyor olmasıdır. Temizliği kolay olması açısından tercih edilmektedir. Sizler hastalarınız için ev de bir tedavi odası hazırlayacaksınız ev tipi hasta karyolası modellerini tercih edebilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Eviniz de hastanız için bir oda ya da yaşam alanı oluşturmak istiyor iseniz bir özellikli hasta yatağı almanız gerekmektedir. Bu yatağı satın alırken dikkat edeceğiniz durumlar bulunmaktadır.

  1. Öncelik ile yatağın taşıma kapasitesine dikkat edilmelidir.
  2. Mutlaka en az iki motorlu ve elektrikli motorlu olmasına dikkat edilmelidir.
  3. Ev tipi hasta karyolası modelleri tercih edilmelidir.
  4. Üretici firmalardan satın almalısınız.
  5. Garanti süresinin uzun ve kapsamlı olmasına dikkat edilmelidir.

Bu durumlar da satın alacağınız yatağınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hem hasta kişiyi rahat ettirecek hem de yardımcı bakıcısı için kolaylık sağlayacak olan yatak modellerini rahatlık ile kullanabilirsiniz.

11 Ekim 2017
1.006 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?