Kampanyalı Ürün
Bugüne özel kampanyalı fiyat için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Hasta Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Anasayfa » Hasta Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Hasta Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Yatarak tedavisi gerçekleştirilecek olan hastalar için tercih edilecek yatağın tüm özellikleri tek tek ele alınmalıdır. Çünkü hastanın sağlıklı ve beklenen sürede iyileşebilmesi uzun süreli kalacağı pozisyona bağlı olarak değişiklik gösterebilmekte, yanlış yatak tercihleri yeni hastalıkların sebebi olabilmektedir. Doğru yatak tercihi ile hastanın tedavisi desteklenirken aynı zamanda güvenlik önlemleri de alınabilir. Bilinç kaybı yaşayan ve uzun süre yatalak olarak tedavi görecek hastaların yataklarında kenar korumaları olması oldukça önemlidir. Ayrıca verimliliği arttıracak gerekli tüm diğer donanımlara da sahip olması gerekmektedir.

Hasta Karyolası Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Hasta karyolası hastanın konforu için önemli bir konu olmakla birlikte sağlık personelleri ve refakatçi, bakıcılar için de önemlidir. Yatağın kolay temizlenebilir olması göz önünde bulundurulması gereken konuların başında gelmektedir. Böylece bakım daha kolay bir şekilde yapılabilecektir. Hasta eğer hayatının tamamında hasta karyolası kullanacak ise mutlaka en iyi özelliklere sahip ürünler seçilmeli, güvenilir hasta karyolası imalatı yapan firmalara müracaat edilmelidir. Aynı özellikler hayatının bir kısmında karyola kullanacak hastalarda da dikkate alınmalıdır. Hasta karyolası tercih ederken ilk dikkat etmeniz gereken nerede kullanacağınız olmalıdır. Ölçüler karyolanın sağ ve solunda 75’şer cm olacak şekilde alınmalıdır. Dar bir alana yerleştirilmiş hasta yatakları hastanın konforunu olumsuz etkiler ve bakımı gerçekleştirecek kişinin hareketlerini kısıtlar. Manuel, motorlu ya da elektrikli hasta karyolaları arasından hangisi tercih edilecekse mutlaka fonksiyonları tek tek incelenmelidir. Ayrıca hasta karyolasının iskeleti de en önemli konulardan birisidir. İyi işçilik ile üretilmiş, kaliteli kaynak ve kalın demirler ile hazırlanmış karyolalar her zaman daha dayanıklı olacak ve uzun vadeli kullanım imkânı sağlayacaktır.

elit-medikal

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Hasta Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Karyola kadar önemli olan yataklar modellere göre önceden hazırlanır. Hareketli motorlu karyolalar için hazırlanmış yataklar bir, iki, üç ve dört parçadan oluşturularak birleştirilir. Böylece deforme olmadan karyolanın şekline göre hasta bedenine uyum sağlayacak hâli alır. Yatağın yatay ve dikey hava kanallarının olması şekil değişikliğine göre uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda herhangi bir hareket fonksiyonu olmayan karyola tercihleri için tek parçalı yataklar bulabilirsiniz. Sağlıklı ürün seçenekleri, konforlu kullanım özellikleri için aradığınız tüm karyola ve yataklara hasta karyolası İstanbul firması Elit Medikalden ulaşabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ve kiralama gibi çözüm önerileri ile hem hasta hem hasta bakıcı için en iyi karyola ve yatağa sahip olabilirsiniz.